Instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika bez podłączenia do sieci jest możliwym rozwiązaniem? Czy zestaw fotowoltaiczny z akumulatorami jest droższą opcją? Zapoznaj się poniższymi informacjami, z których dowiesz się, w jaki sposób fotowoltaika z magazynem energii wpływa na zmniejszenie comiesięcznych kosztów.

Dowiedz się, jak działa fotowoltaika bez podłączenia do sieci

Działanie fotowoltaiki bez podłączenia do sieci jest jak najbardziej możliwe i korzystne cenowo. Należy jednak pamiętać o tym, że podłączenie nie może przekraczać 3 metrów lub 50 kW. Taka instalacja fotowoltaiczna tworzy układ zamknięty, który działa niezależnie. Magazynowana energia może być wykorzystana w dowolnym momencie, niezależnie od warunków pogodowych, jednak gdy w rezerwach będą pustki, dom zostanie odcięty całkowicie od prądu. 

Poznaj zalety fotowoltaiki bez podłączenia do sieci

Fotowoltaika bez podłączenia do sieci (off-grid) jest znakomitym rozwiązaniem dla domków, które nie są podłączone do publicznej sieci energetycznej. Akumulatory zbierają i przechowują energię, którą można wykorzystać w deszczowe lub wieczorne dni.
Fotowoltaika z magazynem energii sprawdzi się w domostwach, w których często energia publiczna jest odcinana z powodu licznych awarii. Mimo tego, że prąd zostaje odłączony, to wszystko działa sprawnie, gdyż wykorzystuje energię z magazynu. W takim przypadku warto zainteresować się instalacją hybrydową, czyli podłączoną do sieci oraz wyposażoną w magazyny energii.

Jak odbywa się montaż fotowoltaiki bez podłączenia do sieci?

Podłączenie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jednak jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu takiego podłączenia, to warto skorzystać z usług profesjonalistów.
Zainstalowanie fotowoltaiki bez podłączenie z siecią wymaga odpowiednich elementów, takich jak: akumulator, panele fotowoltaiczne, inwerter wyspowy oraz regulator do ładowania. Należy odpowiednio połączyć ze sobą każdy element, aby wszystkie ze sobą współgrały i tworzyły sprawną całość.

MaxSol gwarantuje wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy codziennie zajmują się montażem fotowoltaiki. Ponadto każdy klient otrzymuje gwarancję na nasze usługi oraz kontrolę techniczną.

Dlaczego z fotowoltaiki korzysta coraz więcej osób?

Jak działa fotowoltaika i dlaczego jest korzystna? Fotowoltaika dla domu pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ dzięki niej produkowana energia jest darmowa. Niestety co roku ceny energii rosną, co nie sprzyja przedsiębiorstwom i gospodarstwom domowym. Fotowoltaika umożliwia natomiast ograniczenie kosztów związanych z energią oraz znacznie podnosi wartość nieruchomości.
Panele fotowoltaiczne są także ciche, dlatego idealnie nadają się do gospodarstw domowych. Nie musisz się więc obawiać hałasu nocą, kiedy chcesz spokojnie zasnąć.

Skorzystaj z naszych usług i skonsultuj się z doświadczoną kadrą pracowniczą, która krok po kroku wyjaśni szczegóły i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Nie czekaj, zadzwoń już dziś i wybierz najlepsze usługi na rynku fotowoltaicznym. MaxSol to sprawdzona firma z perspektywami na przyszłość.