Wróć do artykułów

Dotacja Mój Prąd 4.0

Nowa edycja Mój Prąd 4.0

Dopiero co skończyła się pula środków na poprzednią edycję Mojego Prądu, a ministerstwo klimatu i środowiska zdążyło zdradzić pierwsze informacje odnośnie planowanej kolejnej odsłony rządowego programu. Jakie zmiany niesie nowa edycja? Kiedy rusza nabór wniosków do Mój Prąd 4.0?

Nabór wniosków Mój Prąd 4.0

Nowa edycja programu Mój Prąd 4.0 ma ruszyć już w pierwszym kwartale 2022 roku i tak jak w poprzedniej edycji wnioski będą składane przez internet. Program ma na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne osób fizycznych i wspieranie rozporoszonej energii. Ministerstwo w ramach wspierania przydomowych instalacji do programu dokłada nowości produktowe, które zostaną objęte dofinansowaniem.

Nowości programowe

Jak zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, w najnowszej odsłonie programu premiowane będą inwestycje w instalacje fotowoltaiczne rozszerzone o dodatkowe produkty takie jak magazyny energii, magazyny ciepła i chłodu oraz domowe ładowarki do aut elektrycznych, a nawet inteligentne systemy zarządzania energią w domu.

Mój Prąd 4.0 ma na celu promowanie skonsolidowanych rozwiązań energetycznych służących zwiększeniu autokonsumpcji i odciążeniu sieci energetycznych.

Kolejne informacje niebawem.

Skontaktuj się z naszym doradcą już dziś i zapytaj o najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Mój Prąd 4.0