Wróć do artykułów

Nowe mikroinwertery Hoymiles

Producent Hoymiles wprowadził nową wersję mikroinwerterów HMS-C  – o sprawności do 96,7% i mocy wyjściowej do 2000 W.  Nowa seria daje możliwość połączenia z maksymalnie czterema modułami słonecznymi o mocy do 670W.

Czym jest mikroinwerter?

Mikroinwerter to urządzenie, które przekształca prąd stały wyprodukowany przez panele słoneczne na prąd zmienny, który jest niezbędny do zasilania urządzeń elektrycznych w domu lub przedsiębiorstwie. Jest to jeden z bazowych elementów systemu fotowoltaicznego.

Mikroinwertery są szczególnie ważne w przypadku instalacji fotowoltaicznych z wieloma panelami, ponieważ pozwalają na monitorowanie i zarządzanie każdego z nich niezależnie, co umożliwia optymalizację produkcji energii i oszczędności na rachunkach za prąd.

Jak wybrać odpowiedni inwerter?

Wybór odpowiedniego inwertera do instalacji fotowoltaicznej jest bardzo istotny, ponieważ ma wpływ na efektywność i niezawodność całego systemu. Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze.

Mikroinwerter powinien:

– być odpowiednio dostosowany do mocy paneli słonecznych

– być kompatybilny z pozostałymi elementami systemu fotowoltaicznego

– posiadać certyfikaty, takie jak TUV, UL, CEC, CE, FCC,  zapewniające jego jakość i bezpieczeństwo

– posiadać gwarancję oraz wsparcie techniczne producenta

Mikroinwertery Hoymiles

Hoymiles to firma specjalizującąca się w produkcji mikroinwerterów do modułów fotowoltaicznych. Oferuje mikrofalowniki, które przeznaczone są do użytku w instalacjach fotowoltaicznych o mocach od 10 kW do 50 kW.

Mikroinwertery danej marki charakteryzują się przede wszystkim wysoką sprawnością przetwarzania energii, a to oznacza, że pozwalają ograniczyć straty energii w procesie przekształcania.

Dane inwertery posiadają także funkcję monitorowania i zarządzania energią, pozwalając użytkownikom na śledzenie produkcji energii i jej rozdziału pomiędzy poszczególne panele słoneczne w instalacji.

Nowa seria HMS-C 

Firma Hoymiles w ostatnim czasie opracowała nową linię mikroinwerterów HMS-C  – do domowych i komercyjnych projektów fotowoltaicznych o mocy wyjściowej do 2000 W.

Co je wyróżnia? Mają cztery kanały wejściowe, co oznacza, że jeden mikroinwerter może być połączony z czterema panelami słonecznymi jednocześnie. Dzięki temu, przy  takim samym zapotrzebowaniu na moc, użytkownicy mogą mieć tylko jeden mikroinwerter zamiast czterech zwykłych. Zaproponowana przez producenta zmiana zapewnia doskonałą równowagę między wydajnością a przystępną ceną.

Seria HMS-C jest połączona z inteligentną platformą monitorującą Hoymiles, S-Miles Cloud, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy i przystępny sposób uzyskać dostęp do danych wizualnych dotyczących produkcji i zużycia energii przez system.

 

Mikroinwertery firmy Hoymiles posiadają wiele zalet, ale czy sprawdzą się w przypadku Twojej instalacji fotowoltaicznej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z MaxSol, którzy udzielą wszystkich informacji w tym temacie oraz pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Blog Maxsol (9)