Wróć do artykułów

Poznaj główne zalety mikrofalowników

 

Coraz więcej zaczyna się mówić  o mikrofalownikach, czyli altermatywie dla standardowych falowników centralnych.  Jakie zalety płyną z zastosowania tego rozwiązania w instalacji fotowoltaicznej?

Zalety mikrofalowników

  • Mikrofalownik, inaczej nazywany mikroinwerterem, to urządzenie, które w przeciwieństwie do falownika centralnego, montowane jest na zewnątrz, pod panelami fotowoltaicznymi. To ważna informacja, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu już od mikrofalowników, płynie prąd przemienny, czyli taki, który potrzebny jest w gniazdkach. Jednocześnie w ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsce –w samym domu potrzeba niewiele przestrzeni w rozdzielni elektrycznej dla zabezpieczenia prądu przemiennego.

 

  • Mikroinwertery, to urządzenia, które pomimo obaw wielu klientów, są bardzo szczelne. Wyróżniają się stopniem ochrony na poziomie IP 68, a więc są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, zarówno wilgocią, jak i wysokimi temperaturami. W samym mikrofalowniku wbudowany jest także specjalny system, który bada temperaturę, jaka jest wewnątrz, dzięki czemu jest w stanie odpowiednio dostosować swoją pracę.

 

  • Ogromną zaletą w przypadku mikrofalowników jest fakt, że każdy z podłączonych modułów fotowoltaicznych działa niezależnie. Nie ma takiej sytuacji, że jeden zacieniony moduł fotowoltaiczny powoduje spadek wydajności wszystkich pozostałych. To sprawia, że możliwa jest pełna optymalizacja funkcjonowania instalacji wyposażonej w mikroinwertery . Krótko mówiąc, tyle ile moduł dostaje światła, tyle jest w stanie wyprodukować energii.

 

Po więcej informacji na temat zalet miktoiwerterów zapraszamy do obejrzenia wywiadu Michała Felskiego z Piotrem Dejnarowiczem – ekspertem od bezpiecznych rozwiązań w fotowoltaice i w magazynowaniu energii, który na mikrofalownikach zna się jak mało kto.

Zastanawiasz się nad własną fotowoltaiką, a może magazynem energii? Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistom Michałem Felskim: 570 954 917, którzy stworzy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Blog Maxsol (12)