Wróć do artykułów

Gdzie kupić tanio panele słoneczne?

Pytanie, gdzie najtaniej kupić panele fotowoltaiczne, towarzyszy wielu inwestorom, którzy chcą zacząć produkować prąd we własnym zakresie. Zależy im na tym, aby przy minimalnych kosztach czerpać maksymalny zysk z instalacji. Co ciekawe, tanie panele fotowoltaiczne nie muszą być dużo gorszym rozwiązaniem od droższych modułów. Kluczowa jest odpowiednia selekcja komponentów pod względem ich jakości oraz zaangażowanie sprawdzonej firmy do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się, gdzie kupić panele fotowoltaiczne, które pozwolą Ci cieszyć się niedrogą i wydajną fotowoltaiką.

Co składa się na koszt instalacji fotowoltaicznej?

Osoby decydujące się na inwestycję w fotowoltaikę powinny wiedzieć, co wpływa na jej cenę. Istnieje kilka składowych determinujących koszt instalacji fotowoltaicznej – wśród nich wyróżnić można m.in.:

  • jakość i liczbę komponentów,
  • wielkość instalacji,
  • warunki techniczne na miejscu instalacji,
  • jakość montażu oraz obsługi klienta.

Jeden z najważniejszych czynników wpływających na cenę instalacji fotowoltaicznej stanowi klasa wykorzystanych komponentów. Kluczowym aspektem jest w tym przypadku renoma producenta odpowiedzialnego za wytworzenie danego produktu. W przypadku paneli fotowoltaicznych należy wziąć pod uwagę także takie aspekty jak sprawność czy gwarancja na dany model. Na rynku można znaleźć tanie panele słoneczne, które cechują się dobrymi parametrami – przykładem takiego produktu są moduły fotowoltaiczne LONGi Solar. Gdzie można kupić panele fotowoltaiczne tej marki? Zaopatrzysz się w nie, korzystając z usług MaxSol.

Na koszt instalacji fotowoltaicznej ma wpływ jej wielkość. Przyjmuje się, że wraz z jej większymi rozmiarami, maleje cena za kolejny kilowat tworzonej fotowoltaiki. Ważne są także uwarunkowania techniczne takie jak rodzaj dachu czy typ poszycia. Koszt przedsięwzięcia zależy również od tego, czy inwestor decyduje się na fotowoltaikę naziemną, czy też umieszczoną na budynku.

Wspomniane wyżej czynniki są bardzo istotne, jednak fundamentalną kwestią warunkującą wieloletnie, niezawodne działanie instalacji fotowoltaicznej jest profesjonalny montaż. W dużej mierze to umiejętności ekipy monterskiej decydują o tym, czy fotowoltaika okaże się sukcesem pod względem opłacalności. Jako MaxSol dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, której kompetencje i doświadczenie pozwalają na tworzenie wydajnych instalacji fotowoltaicznych do 10 kW w ekonomicznej cenie. Wśród naszych usług znajdują się:

Przekonaj się, jak działa fotowoltaika od MaxSol i zacznij oszczędzać na energii elektrycznej.

Ogniwa fotowoltaiczne – rodzaje a cena

Decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych, warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami na temat tworzących je ogniw. Ogniwa fotowoltaiczne można podzielić na dwa główne rodzaje, które różnią się między sobą budową, sprawnością, sposobem produkcji oraz oczywiście ceną – mowa tu o ogniwach polikrystalicznych i monokrystalicznych.

Panele fotowoltaiczne zbudowane z ogniw monokrystalicznych są zazwyczaj nieco droższe od tych stworzonych z ogniw polikrystalicznych. Wynika to m.in. z tego, że proces produkcji ogniw monokrystalicznych jest bardziej skomplikowany i kosztowny, a produkt końcowy charakteryzuje się lepszą sprawnością niż jego odpowiednik zbudowany z wielu kryształów. W MaxSol proponujemy tanie monokrystaliczne panele firmy LONGi Solar znajdującej się na liście Tier-1, która obejmuje najbardziej dochodowych producentów w branży fotowoltaicznej. Ich komponenty to gwarancja dobrej jakości w przystępnej cenie.

Gdzie kupić tanie panele fotowoltaiczne?

Jeżeli stoisz przed dylematem, gdzie najtaniej kupić panele fotowoltaiczne dobrej jakości, które zostaną później profesjonalnie zamontowane, to odpowiedź brzmi: od firmy MaxSol. Oferujemy fachowy montaż ekonomicznych paneli fotowoltaicznych LONGi Solar, co pozwala na efektywnie i bezawaryjne działanie Twojej instalacji. Dzięki temu będziesz cieszyć się fotowoltaiką, która pozwoli Ci uniezależnić się od wahań cen prądu z sieci publicznej na długi czas. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Podsumowanie

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez przyszłych właścicieli instalacji fotowoltaicznych brzmi: gdzie najtaniej kupić panele fotowoltaiczne? Po przeczytaniu niniejszego tekstu wiesz już, że możliwe jest stworzenie wydajnej i bezawaryjnej instalacji fotowoltaicznej przy użyciu tanich paneli słonecznych. Warunek jest jednak taki, że musi się tym zająć sprawdzona, profesjonalna firma. W MaxSol projektujemy i realizujemy ekonomiczną fotowoltaikę, która może zapewniać Ci liczne korzyści przez lata. Jeżeli interesuje Cię szacunkowe określenie tego, ile może wynosić koszt skrojonej pod Twoje potrzeby instalacji fotowoltaicznej, to skorzystaj ze specjalnego kalkulatora dostępnego na naszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bardziej szczegółową wycenę sporządzoną przez eksperta. Zapraszamy do współpracy.

Architecture 3379146 1280