Instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii

Szukasz rozwiązania, które pozwoli zmniejszyć wydatki na energię elektryczną w Twoim gospodarstwie? Fotowoltaika dla rolnika to usługa oferowana przez MaxSol będąca dużą szansą na zyskanie niezależności energetycznej oraz redukcję kosztów utrzymania działalności. Zapewniamy kompleksowe usługi w zakresie realizacji instalacji fotowoltaicznych w wielu miastach całej Polski. Obszar naszych prac obejmuje:

 • szybką wycenę kosztów realizacji,
 • konsultacje z ekspertami w przypadku wątpliwości klienta,
 • wysokiej jakości komponenty, przy których użyciu tworzona jest fotowoltaika dla rolnictwa,
 • fachowy i sprawny montaż,
 • wsparcie w uzyskaniu dofinansowania,
 • serwis i konserwację instalacji.

Jeśli interesuje Cię tania fotowoltaika na profesjonalnym poziomie, to zgłoś się do MaxSol.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę dla rolnictwa?

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników są coraz częstszym widokiem w polskich gospodarstwach. Nie można się temu dziwić – fotowoltaika dla rolnika jest rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym. Co takiego sprawia, że osoby działające w branży rolniczej powinny inwestować w panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika to temat, który powinien przemyśleć każdy rolnik przede wszystkim ze względu na energetyczną niezależność. Koszty związane z pozyskiwaniem prądu elektrycznego stanowią bardzo ważną składową wydatków właścicieli gospodarstw. Wynika to między innymi z wykorzystywania wielu maszyn rolniczych i innych zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają zapewnienie odpowiedniej ilości energii bez konieczności stawiania czoła rosnącym cenom. Niekiedy inwestorzy obawiają się, że fotowoltaika dla rolnika okaże się nieefektywna w okresie zimowym, ale nic bardziej mylnego. Nadwyżki energii wytworzonej w słoneczne dni są przesyłane do sieci publicznej, skąd w mniej sprzyjającym czasie mogą być bezpłatnie pobrane. Rolnik jest uprawniony do darmowego pobrania aż 80% zgromadzonych nadwyżek w ciągu roku.

Innym plusem, który przejawia fotowoltaika dla rolnika, jest czystość produkowanej energii. Obecnie coraz więcej osób jest świadomych tego, jak bardzo człowiek wpływa na zmiany klimatu. Panele słoneczne dla rolników pomagają wytworzyć energię w sposób nieemisyjny, a dodatkowo umożliwiają wykorzystanie dotychczas nieużywanych powierzchni takich jak dachy budynków. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej zoptymalizować pracę swojego gospodarstwa.

Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę dla rolników

Fotowoltaika dla rolnictwa jest celem, na który przysługuje ulga inwestycyjna od państwa. Rolnik decydujący się na montaż instalacji fotowoltaicznej ma prawo ubiegać się o odliczenie 25% kosztów fotowoltaiki od podatku rolnego. W przypadku tej ulgi należy jednak pamiętać o tym, że:

 • maksymalny okres jej obowiązywania trwa 15 lat, 
 • niewykorzystana ulga przechodzi na następców podatnika,
 • w celu przyznania ulgi trzeba złożyć wniosek w odpowiednim urzędzie,
 • odliczanie jest możliwe jedynie po ukończeniu inwestycji,
 • ulga obowiązuje wyłącznie na terenie gminy, na której tworzona była dana instalacja,
 • o odliczenie mogą ubiegać się osoby, które nie pozyskiwały na ten cel środków inwestycyjnych z dofinansowań i dotacji.

Uzyskaj dotację na fotowoltaikę dla rolnictwa

Ulga inwestycyjna nie jest jedyną pomocą dla rolników chcących wyposażyć swoje gospodarstwo w fotowoltaikę. Mają oni szansę również uzyskiwać środki finansowe z różnych programów takich jak Agroenergia. Dzięki niemu rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie, którego wysokość sięga aż do 20% kosztów kwalifikowanych poniesionych na odnawialne źródła energii elektrycznej i cieplnej. Głównym beneficjentem są jednak rolnicy decydujący się na montaż fotowoltaiki – w zależności od mocy instalacji mogą uzyskać nawet 25 tysięcy złotych

MaxSol wspiera w staraniach o dotacje z Agroenergii, pomagając w przygotowaniu dokumentów koniecznych do spełnienia warunków uczestnictwa w programie.

Wybierz profesjonalizm MaxSol

MaxSol zapewnia wysokiej jakości kompleksowe usługi w zakresie realizacji instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy ekspercki poziom wykonania w korzystnej cenie, dzięki czemu uzyskasz maksimum korzyści z naszej współpracy. Wykwalifikowani pracownicy dokonają wyceny realizacji, co sprawia, że od początku wiesz, jakie wydatki poniesiesz. Fotowoltaika dla rolnika jest tworzona przez MaxSol przy użyciu doskonałych komponentów renomowanych producentów – dostarczamy inwertery Huawei oraz panele fotowoltaiczne LONGi Solar. Za montaż instalacji fotowoltaicznej odpowiada doświadczona, wykwalifikowana ekipa pracownicza będąca gwarancją niezawodności i efektywności inwestycji. Skontaktuj się z nami, a w Twoim gospodarstwie zagości opłacalna fotowoltaika dla rolnika.