Instalacja fotowoltaiczna – działanie

Poznaj MaxSol

Panele słoneczne – jak działają i gdzie kumulowana jest energia?

Zasilanie nieruchomości darmowym prądem jest możliwe dzięki instalacji ogniw fotowoltaicznych. Zamontowane pod odpowiednim kątem na dachu lub gruncie, pobierają energię ze słońca, która następnie trafia do falownika. Urządzenie to, nazywane również inwerterem, przekształca prąd stały na prąd przemienny, co pozwala zasilić każde gniazdo w budynku. To, jak działa fotowoltaika, zależy także od wyboru systemu on-grid lub off-grid. W pierwszym z nich instalacja połączona jest z siecią energetyczną, a nadwyżka prądu magazynowana jest w elektrowni. Użytkownik może odebrać ją w ciągu roku od daty wpłynięcia.

Jak działają panele słoneczne w systemie off-grid?

Nadmiar prądu wyprodukowany przez mikroelektrownie kumulowany jest w magazynie energii, dzięki czemu nadwyżki prądu można wykorzystać później, np. w pochmurny dzień. System off-grid sprawdza się przede wszystkim w takich nieruchomościach jak domki letniskowe. W innych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest instalacja hybrydowa, która łączy w sobie zalety systemów off-grid i on-grid.

Zadzwoń do nas: 585 858 976

Lub napisz: biuro@maxsol.pl

Maxsol to

  • Indywidualna oferta

  • Profesjonalny montaż

  • Gwarancja na usługę

  • Analiza zapotrzebowania energetycznego

  • Profesjonalne doradztwo

Ważny jest profesjonalny montaż instalacji solarnej

Wiesz już, jak działa fotowoltaika i w jaki sposób pozwoli Ci odciąć się od wysokich cen za prąd. Jednak, aby pokrywała ona zapotrzebowanie budynku, ważny jest fachowy montaż paneli fotowoltaicznych. Istotne są również użyte komponenty, dlatego w MaxSol współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych instalatorów otrzymujesz gwarancję wykorzystania pełnej mocy modułów solarnych – co przekłada się na pokrycie zapotrzebowania energetycznego nieruchomości.

Najlepsze komponenty w optymalnych cenach

Panele LONGI Solar

LONGI SOLAR to światowy lider wśród producentów modułów fotowoltaicznych,

∙ firma należy do elitarnego grona firm TIER 1,

∙ moduły LONGi SOLAR objęte są 12-letnią gwarancją produktową oraz 25-letnią gwarancją na wydajność,

∙ LONGi stawia na nowoczesne technologie, takie jak PERC oraz HALF Cut, dzięki czemu ich ogniwa osiągają wysoką wydajność,

∙ moduły LONGi SOLAR zapewniają to, co dla nas najważniejsze – solidną jakość w dobrej cenie!

Falowniki Huawei

Huawei FusionSolar Smart PV to sprawdzone rozwiązanie, wykorzystujcie ponad 30 lat doświadczenia w branży cyfrowych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych. Piąty raz z rzędu Huwaei utrzymał pozycję największego dostawcy falowników łańcuchowych w latach 2015-2019.

Wybierz MaxSol i nie przepłacaj za fotowoltaikę

Czy wiesz, że sposób działania instalacji fotowoltaicznej wpływa na cenę? Panele fotowoltaiczne są ekologiczne i w żaden sposób nie ingerują w środowisko naturalne. Z tego powodu powstało wiele programów rządowych wspierających alternatywę solarną. Będąc beneficjentem jednego z nich, możesz obniżyć koszty inwestycyjne nawet o połowę. Skontaktuj się z przedstawicielem MaxSol i umów na audyt nieruchomości. Nasz specjalista przedstawi Ci wszystkie korzyści płynące z montażu i pomoże w otrzymaniu dofinansowania fotowoltaiki.

Skontaktuj się z nami    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu o politykę prywatności