Instalacje fotowoltaiczne

Poznaj MaxSol

Na czym polega działanie instalacji fotowoltaicznej?

Kiedy decydujesz się na to, żeby panele fotowoltaiczne zagościły na Twoim dachu, musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy na temat fotowoltaiki. Zasady według których działają instalacje fotowoltaiczne wbrew pozorom nie są zbyt skomplikowane. Kluczowym zjawiskiem, które umożliwia pozyskiwanie energii z promieni słonecznych, jest efekt fotowoltaiczny. Wynikiem tego jest zamiana energii słonecznej na prąd stały w ogniwach fotowoltaicznych, które tworzą panele PV.

Aby prąd spełniał wymagania sieci publicznej, należy go przetworzyć ze stałego na przemienny. Konieczny do tego jest inwerter solarny, zwany również falownikiem. Oferujemy różne modele falowników marki Huawei, która jest uznanym graczem na rynku inwerterów fotowoltaicznych. Proponujemy rozwiązania w przystępnej cenie, które jednocześnie są wydajne, trwałe i zaopatrzone w wieloletnią gwarancję. Wysoka jakość komponentów tych urządzeń jest potwierdzona przez specjalistyczne instytuty certyfikujące.

Od czego zależy wybór instalacji fotowoltaicznej?

Wybór fotowoltaiki dla domu zależy od wielu czynników, dlatego przydatna jest pomoc profesjonalistów. Jako MaxSol oferujemy ekonomiczne instalacje fotowoltaiczne do 10 kWp. Co to oznacza? Instalacja popularnie określana jako instalacja fotowoltaiczna 10 kW pozwala na zasilenie gospodarstwa, którego zapotrzebowanie energetyczne w skali roku wynosi do 10000 kWh. Odpowiedni dobór systemu powinno się uzależnić od tego, jakie zapotrzebowanie ma dany dom lub budynek firmowy. Jest to bardzo ważne z perspektywy optymalizacji wydatków.

Skuteczne pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca umożliwiają panele PV wysokiej jakości. Nasza firma proponuje nowoczesne technologicznie, niezawodne moduły firmy LONGi Solar. Ważną cechą tego sprzętu jest wysoka wydajność, na którą jest aż 25 lat gwarancji. Co równie istotne, mimo bezawaryjności i wysokiej klasy paneli, są one w cenie, która nie narazi Cię na wielki wydatek.

Zadzwoń do nas: 585 858 976

Lub napisz: biuro@maxsol.pl

Maxsol to

  • Indywidualna oferta

  • Profesjonalny montaż

  • Gwarancja na usługę

  • Analiza zapotrzebowania energetycznego

  • Profesjonalne doradztwo

A co jeśli instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje za dużo lub zbyt mało energii?

Co się dzieje, gdy Twoja fotowoltaika wytworzy niewystarczająco dużo energii albo jej nadmiar? Instalacje fotowoltaiczne można zintegrować z siecią elektryczną publiczną. Są to tzw. systemy on-grid. To rozwiązanie pozwala zarówno na korzystanie z wyprodukowanej energii, jak i przesył nadwyżek do sieci publicznej za pomocą licznika dwukierunkowego. Wytworzona energia ma większe napięcie niż ta z sieci, dlatego jest zużywana jako pierwsza. Nadwyżki, które trafiły do sieci są natomiast odbierane, gdy gospodarstwo zużywa w danym momencie więcej prądu niż jest w stanie wyprodukować. Jest to bardzo korzystny mechanizm – nie wymaga stosowania kosztownych akumulatorów i można go z niego korzystać bez zakładania działalności gospodarczej.

Dla wielu osób zainteresowanych fotowoltaiką istotny jest również fakt, że montaż paneli fotowoltaicznych nie wiąże się ze zmianą instalacji elektrycznej. Konieczne jest natomiast wyposażenie budynku w mikroinstalację do wytwarzania energii, której zasilanie zależy od wykorzystanego inwertera solarnego.

Najlepsze komponenty w optymalnych cenach

Panele LONGI Solar

LONGI SOLAR to światowy lider wśród producentów modułów fotowoltaicznych,

∙ firma należy do elitarnego grona firm TIER 1,

∙ moduły LONGi SOLAR objęte są 12-letnią gwarancją produktową oraz 25-letnią gwarancją na wydajność,

∙ LONGi stawia na nowoczesne technologie, takie jak PERC oraz HALF Cut, dzięki czemu ich ogniwa osiągają wysoką wydajność,

∙ moduły LONGi SOLAR zapewniają to, co dla nas najważniejsze – solidną jakość w dobrej cenie!

Falowniki Huawei

Huawei FusionSolar Smart PV to sprawdzone rozwiązanie, wykorzystujcie ponad 30 lat doświadczenia w branży cyfrowych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych. Piąty raz z rzędu Huwaei utrzymał pozycję największego dostawcy falowników łańcuchowych w latach 2015-2019.

Jeśli chcesz zamontować u siebie w domu lub w firmie wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne w dobrej cenie, to skorzystaj z usług MaxSol. Nasi specjaliści sprawią, że Twoja fotowoltaika będzie działać sprawnie i wydajnie. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu o politykę prywatności