Inwertery solarne

Poznaj MaxSol

Jakie wyróżnia się typy falowników do fotowoltaiki?

Zastanawiasz się, jaki falownik do fotowoltaiki będzie odpowiedni do Twojej instalacji? Warto w takim razie zapoznać się z rodzajami inwerterów solarnych dostępnych na rynku.

Jednym z podstawowych kryteriów, na podstawie których rozróżnia się falowniki fotowoltaiczne, jest typ instalacji, jakiej towarzyszą. Wśród nich wyróżnić można:

 • falowniki sieciowe, czyli on-grid – rozwiązanie umożliwiające przesył energii do sieci elektrycznej; w tym przypadku nadwyżki wyprodukowanej energii transportowane są właśnie w tamtym kierunku,
 • falowniki wyspowe, czyli off-grid – w tym przypadku nadprodukowana energia nie trafia do sieci, lecz do specjalnych akumulatorów,
 • falowniki hybrydowe – nowoczesne rozwiązanie, w którym inwertery są zarówno przystosowane do pracy z siecią, jak i do oddawania energii do magazynów energii sprzężonych z instalacją.

Inwertery fotowoltaiczne dzieli się również ze względu na inne istotne kryterium, a mianowicie liczbę faz. Wśród stosowanych falowników znajdziemy:

 • falowniki jednofazowe – wymagane w przypadku instalacji o mocy poniżej 3 kW,
 • falowniki trójfazowe – obowiązkowe w instalacjach o mocy powyżej 3,68 kW.

Wybór odpowiedniego inwertera fotowoltaicznego w przedziale mocy od 3 do 3,68 kW zależy od oczekiwań inwestora. Trójfazowy inwerter do fotowoltaiki mniej obciąża sieć energetyczną, jest jednak zazwyczaj droższy i mniej wydajny dla małych mocy niż inwerter solarny jednofazowy.

Zadzwoń do nas: 585 858 976

Lub napisz: biuro@maxsol.pl

Maxsol to

 • Indywidualna oferta

 • Profesjonalny montaż

 • Gwarancja na usługę

 • Analiza zapotrzebowania energetycznego

 • Profesjonalne doradztwo

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę w przypadku inwerterów solarnych?

Inwestując w fotowoltaikę, z pewnością marzysz o efektywnej, wydajnej instalacji. Aby Twoje oczekiwania zostały spełnione, musisz sięgnąć po falownik sprawdzonego producenta charakteryzujący się dobrymi parametrami. Oto trzy aspekty, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

 • sprawność,
 • niezawodność,
 • liczba MPPT.

Optymalny poziom każdego z tych parametrów to ważny krok do zagwarantowania tego, aby Twoja fotowoltaika była opłacalna.

Sprawność inwerterów fotowoltaicznych

Sprawność jest wielkością opisującą jakość pracy falownika pod względem zamieniania prądu stałego na przemienny. Sprawność maksymalna to parametr określany w optymalnych warunkach – w rzeczywistości znacznie bardziej miarodajna jest sprawność ważona. Dzięki niej dowiesz się o tym, jak Twój falownik pracuje w różnych warunkach m.in. pogodowych. Wysoka sprawność ważona to jedna z wielu zalet inwerterów solarnych proponowanych przez MaxSol.

Niezawodność falowników solarnych

Właściwość sprzętu określana mianem niezawodności może wydawać się nieprecyzyjnym pojęciem, jednak w przypadku inwerterów fotowoltaicznych ma bardzo duże znaczenie. Mieści się w nim m.in. odporność na temperaturę i zmienne warunki pracy mierzona w ramach testów PVEL. Niski poziom niezawodności może skutkować usterkami, a w konsekwencji przerwami w produkcji energii, co naraża inwestora na straty.

Czym jest MPPT?

Moduł śledzenia mocy maksymalnej, który zapisuje się skrótowo jako MPPT, służy do ustalania punktów mocy maksymalnej. Układy MPPT wykonują swoje zadanie bardzo precyzyjnie i pozwalają na bieżące dostosowywanie m.in. napięcia, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnej mocy z instalacji fotowoltaicznej. Jeśli posiadasz więcej niż jeden łańcuch modułów fotowoltaicznych, to warto sięgnąć po inwerter, który wyposażony jest w większą liczbę MPPT.

Wybierz inwertery solarne od MaxSol

Fotowoltaika dla domu tworzona jest przez MaxSol z solidnych komponentów w dobrej cenie. Zarówno panele fotowoltaiczne, jak i inwertery solarne, cechują się jakością, która pozwala na stworzenie opłacalnej instalacji fotowoltaicznej. Jako firmę odpowiadającą za każdy nasz falownik do fotowoltaiki wybraliśmy Huawei, która zapewnia aż dziesięcioletnią gwarancję produktową. Do oferowanych inwerterów można podłączyć optymalizatory i baterie, a topologia naszych falowników zapewnia im doskonałą wydajność. Postaw na profesjonalizm i wysoką jakość – przekonaj się, jak działa fotowoltaika od MaxSol!

Najlepsze komponenty w optymalnych cenach

Dalej się zastanawiasz?

Zaufaj specjalistom i uzyskaj darmową wycenę Twojej przyszłej instalacji. Nasi eksperci przygotują ofertę szytą na miarę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. U nas nie ma handlowców tylko doradcy, których zadaniem jest zaproponowanie optymalnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu o politykę prywatności