Zysk i koszt instalacji fotowoltaicznej

Poznaj MaxSol

Fotowoltaika – jaka jest jej cena?

Często słyszymy, że fotowoltaika jest bardzo opłacalna i zwraca się po kilku latach. Mówi się, że to inwestycja na całe życie. Czy naprawdę tak jest? Panele słoneczne i ich ceny zależą od wielu czynników, zalicza się do nich:

 • rodzaj i komponenty wybranych paneli,
 • rodzaj montażu instalacji i systemów,
 • rodzaj nasłonecznienia,
 • wielkość dachu, na którym montowane są panele.

Można powiedzieć, że 1 kW paneli słoneczny zajmują około 7 metrów na dachu skośnym, a na dachach płaskich wymagane jest nieco więcej miejsca – średnio potrzebne jest 7 kW paneli na budynek. Co prawda, koszt instalacji fotowoltaicznej jest wysoki, ale należy zdać sobie sprawę, że ponosimy go tylko jednokrotnie. Taka inwestycja jest podwaliną na wiele lat, dlatego na cenę nie można patrzeć jednostkowo, ale brać pod uwagę najbliższe miesiące i lata.

Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych cena za prąd zmaleje, jednak oczekując realnych zysków z inwestycji, należy poczekać od 5 do 10 lat. Oczywiście czas jest kwestią indywidualną dla każdego montażu i może się od siebie nieco różnić. Na ostateczny zwrot inwestycji mają wpływ również takie czynniki jak:

 • wydajność komponentów,
 • serwisowanie fotowoltaiki,
 • zużycie prądu w gospodarstwie,
 • obowiązujące ceny energii elektrycznej.

Zadzwoń do nas: 585 858 976

Lub napisz: biuro@maxsol.pl

Maxsol to

 • Indywidualna oferta

 • Profesjonalny montaż

 • Gwarancja na usługę

 • Analiza zapotrzebowania energetycznego

 • Profesjonalne doradztwo

Fotowoltaika – czy da się obniżyć jej koszt montażu?

Koszty paneli fotowoltaicznych mogą zrażać, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele dotacji rządowych oraz pomocy z gmin i województw, które wspomagają finansowo rodziny i przedsiębiorstwa w ich założeniu.

Nasza firma MaxSol zagwarantuje Ci właściwe podejście do sprawy, gdyż dzięki nam dostaniesz nie tylko profesjonalne doradztwo, ale także obliczymy Twój zysk z fotowoltaiki, wykonamy ekspresową wycenę oraz podpiszemy umowę, umawiając się na termin realizacji.

Wykonamy za Ciebie wartościową analizę zapotrzebowania, dostosujemy najlepszą ofertę do Twoich oczekiwań i wymagań oraz zapewniamy profesjonalny montaż. Ponadto nasze panele fotowoltaiczne objęte są gwarancją, dlatego możesz spać spokojnie, nie martwiąc się, gdy coś zacznie szwankować.

Korzyści płynące z montażu instalacji fotowoltaicznej

Decydując się na panele słoneczne, nie tylko warto zwrócić uwagę na ich cenę, ale przede wszystkim zalety, które cechują inwestycję – a tych jest naprawdę wiele. Z pewnością wiesz z telewizji czy czytasz w internecie, że fotowoltaika jest opłacalna nawet dla wspólnot mieszkaniowych lub domków jednorodzinnych. Dowiedz się, jak wiele dostaniesz, montując panele słoneczne:

 • zwiększysz wartość rynkową swojej nieruchomości,
 • zaoszczędzisz pieniądze na comiesięcznych rachunkach za energię elektryczną,
 • zadbasz o przyszłość środowiska, nie zatruwają go,
 • ochronisz swoje gospodarstwo przed rosnącymi z roku na rok cenami prądu.

Zysk z fotowoltaiki będzie odczuwalny dopiero po kilku latach, jednak od razu zauważysz, że dużo zaoszczędzasz na comiesięcznych rachunkach. Kwestia finansowa jest niewątpliwie najważniejszą dla wielu rodzin, z racji tego, że drastycznie wzrastają ceny prądu. Drugą zaletą instalacji fotowoltaicznych jest możliwość dbania o planetę i przyczynianie się do poprawy jej warunków.

Nasza firma MaxSol podchodzi do każdego klienta indywidualnie, oferując współpracę w rozsądnej cenie, z usługami na najwyższym poziomie. Pracujemy tylko na komponentach od renomowanych producentów, co wyróżnia nas na rynku fotowoltaicznym i sprawia, że jesteśmy ponad konkurencją. Ponadto nasza doświadczona obsługa udzieli wszelkiego wsparcia oraz pomoże otrzymać należyte dofinansowanie. Działamy na terenie całego kraju, dlatego wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz, a my skontaktujemy się z Tobą, przedstawiając najlepszą ofertę współpracy.

Najlepsze komponenty w optymalnych cenach

Dalej się zastanawiasz?

Zaufaj specjalistom i uzyskaj darmową wycenę Twojej przyszłej instalacji. Nasi eksperci przygotują ofertę szytą na miarę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. U nas nie ma handlowców tylko doradcy, których zadaniem jest zaproponowanie optymalnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu o politykę prywatności